05 грудня 2024

Тиждень дитячого читання

  На четвертий день тижня дитячого читання "Зимова/Різдвяна книга" діти занурились в атмосферу святкового затишку через найкращі зимові та різдвяні книги! У програмі – добрі, кумедні та зворушливі історії, які подарують справжній святковий настрій. Книгами дня стали:

  С. Дерманський, "Різдвяна крамничка тітоньки Мальви" – тепла історія про маленьку крамничку, де збуваються різдвяні мрії.
  Доктор Сьюз, "Про Грінча, який украв Різдво!" – класика про те, як справжнє Різдво неможливо вкрасти, бо воно живе у серці.
  О. Гаврош, "Різдвяна історія Ослика Хвостика" – казка про маленького ослика, який віднайшов своє місце у святковій історії.
  Джеймс Паттерсон, "Дванадцять шалених днів Різдва" – смішна й добра історія про родину, яка шукає справжнє святкове диво.
  В. Мізюк, "Муха Дзвоник і Різдво" – зворушлива казка про різдвяні пригоди мухи Дзвоника та її друзів.



Скануй та читай "Письменники, короновані словом"

Презентуємо вашій увазі книгу Юрія Винничука "Вікна застиглого часу". Це магічний реалізм по-українськи, замішаний на легендах, фольклорі, романтиці спогадів, приправлений справжнім балаком, яким вміє писати лише Юрій Винничук. Легка і барвиста українська мова плюс використання етнічної галицької моделі спілкування – ось рецепт авторського стилю по-винничуківськи.

Події в ній розгортаються у невеликому Станіславі другої половини минулого століття, коли автор був ще дитиною. Люди, які живуть у цьому невеликому містечку, добре знають одне одного, і кожен з них має свою історію. От тільки не завжди зрозуміло, де в цих історіях зникає реальність і з’являється фантастика, де дійсність перетікає в казку. Світ уяви єднає правду і вигадку, однак все складне і незрозуміле автор витлумачує по-дитячому просто, бо всі учасники цих історій йому дуже добре знайомі, і немає нічого дивного в тому, що відьми та чарівниці – це звичайні сусідки.




Онлайн пазли "Step by step" "Письменники, короновані словом"

              В рамках Регіональної компанії 

бібліотек Дніпропетровщини

"Читаємо разом"

"Письменники, короновані словом"

«Танґо смерті» — один із кількох найзнаковіших романів часів Незалежності. Події роману провідного українського  письменника Юрія Винничука роз­гортаються у двох сюжетних зрізах. У довоєнному Львові та в часи Другої світової війни четверо друзів — українець, поляк, німець і єврей, батьки яких були бійцями армії УНР і загинули 1921 року під Базаром, — переживають різноманітні пригоди, закохуються, воюють, але за будь-яких катаклізмів не зраджу­ють своєї дружби.

Паралельно у наші дні відбуваються інші події з іншими героями, і лише в фіналі ці обидві сюжетні лінії, можливо, зійдуться...

«Це книга, яку мовби не читаєш, а живеш у ній».


preview35pieceВинничук Ю. Танго смерті

Намистинки рідної мови

   Збір неписаних правил, якими людина користується у повсякденному житті, стають прислів'я та приказки. Вони рекомендують, схвалюють або засуджують, бо за ними стоїть авторитет поколінь вони створені практичним досвідом, відображають споконвічне прагнення людини до правди, щастя, здоров'я, справедливості.Користувачі мають  змогу покращити свої знання з української народної творчості.



Скануй та слухай

 Презентуємо вашій увазі книгу відомого українського письменника Павла Загребельного "Роксолана". Автор  відтворює події XVI століття, розповідає про дивовижну долю української дівчини Настасі Лісовської. Її з односельцями захопив у полон татарський військовий загін. А далі - невільничий ринок, і юна красуня опиняється в гаремі турецького султана Сулеймана. Але вона не стала приниженою рабинею. Своїм незвичайним розумом, волею і вродою горда слов’янка виборює собі іншу долю. Запаливши серце могутнього султана вогнем любові, вона незабаром стає його законною дружиною, Володаркою Сходу, відомою світу на ім’я Роксолана.



Літературні перегони "Чарівний книжковий світ"

Відбулися літературні перегони "Чарівний книжковий світ" для учнів 4 б  класу Павлоградського міського  ліцею в рамках Тижня дитячого читання день п'ятий - "Книга поезій для дітей". Учасники вирушили в подорож лабіринтами різдвяних творів. У заїзді під назвою "Розумники і розумниці" діти прийняли участь у грі з історії виникнення книги. А у поетичному заїзді "Продовж вірш" змагалися на знання віршів. Наступним кроком було незвичайне лото "Сім біографій - сім письменників", де дізнатися багато нового про улюблених авторів та відкрили для себе нові імена. На завершальному етапі "Збери картинку" учасники за зібраними пазлами відгадували твір. І на останок дітей чекав майстер клас "Чобіток Миколая". Це захоплююча можливість створити унікальні та чарівні чобітки для Миколая своїми власними руками. Яскрава атмосфера, творча енергія та дух змагання подарували  дітям незабутні враження.

За підтримки Громадської організації "Центр інноваційного розвитку "Персона".