24 липня 2013

«День Хрещення Київської Руси-України»!

День Хрещення Київської Руси-України як визначник православного вибору Українського народу

 
28 липня Українська Православна Церква святкує День Рівноапостольного Великого Князя Володимира, у Святому Хрещенні Василія. Крім того, Указом Президента України від 25.07.2008 р. № 668/2008 28 липня було установлено державне свято – День хрещення Київської Русі-України. Українська Православна Церква зі схваленням прийняла такий крок української влади і всіляко підтримує це святкування.
Так, 28 липня 2009 року вже вдруге (вперше відбувся у липні 2008 року) відбувся Хресний хід у День хрещення Київської Руси-України.
 
Початок ходу був запланований на 12 годину, проте вже об 11 годині перед Володимирським Патріаршим Кафедральним Собором
 м. Києва ніде було впасти яблуку. Тисячі киян, а також гостей із усіх стольного граду Києва, зібралися щоб помилитись зі своїм Патріархом – Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом.
 
Загалом у Хресній ході взяло участь більше 15 тис. осіб.
Хресний хід пройшов у благодатній атмосфері. В очах людей була видна радість із приводу такого великого свята.
 
Цікавим було і те, що жодній антиправославній силі з УПЦ-МП так і не вдалось зіпсувати свято. Адже, вони самі на підсвідомому рівні розуміють неканонічність своєї „церкви”, тому і бояться навіть зустрічатися із представниками канонічного Київського Патріархату.
 
Біля пам’ятника Святому Володимиру Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України здійснив святкову божественну літургію. У своїй промові він зокрема сказав, що під час святкування хрещення Русі у 1988 році у Києві був дощ і це свідчило про те, що небеса плакали бо Українській народ був у неволі. Ці слова як ніколи здаються правдивими.


Читать полностью: http://h.ua/story/217844/#ixzz2ZwIdAVBD
Використана література:
    Офіційний веб-сайт Української Православної Церкви Київського Патріархату: http://www.cerkva.info/.