22 лютого 2023

Літературне кафе «КолоДій – приєднуйся і дій!»

Сьогодні учасники двох клубів «Таланти та прихильники» та літературної вітальні «Майстерність та натхнення» зібрались у літературному кафе «КолоДій – приєднуйся і дій!». На заході ведучі розповіли присутнім історію виникнення свята Колодія та познайомили з прикметами, що її супроводжують. Вінок народних пісень та частівок з ентузіазмом були зустрінуті присутніми. Звичайно, без млинців та вареників не обійшлося!Презентація стрічки "Додому"

26 лютого в Україні відзначають День кримського спротиву російській окупації. Девять років тому Російська Федерація розпочала збройну агресію проти України. Все почалось в Криму. Диверсійні групи РФ почали спроби захопити кримський півострів. 26 лютого 2014 року на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної ради Автономної Республіки Крим вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили всьому світу про цілісність України. Наступного дня, о 5-й ранку до урядових будівель АРК увійшли регулярні військові формування РФ. 

До цієї дати в бібліотеці відбулася презентація стрічки "Додому". Сильна українська драма про кримських татар, відносини батьків та дітей, взаєморозуміння та непростий шлях додому. За сюжетом, кримський татарин Мустафа важко переживає втрату сина, який загинув на полях національно-визвольної війни на Сході України. Мустафа приїжджає до Києва, щоб забрати тіло старшого сина, якого хоче поховати його згідно з мусульманськими традиціями. Також він забирає молодшого сина Аліма, який після анексії Криму виїхав на материкову Україну, всупереч волі батька, та хоче залишитися в столиці. Разом вони проводять багато годин в дорозі, де різниця в сприйнятті життя і побудові планів на майбутнє стає причиною конфліктів...

Фільм «Додому» (2019) зацікавить усіх шанувальників якісної драми про сучасну Україну.

Фільм "Додому" - дивитися онлайн безкоштовно і легально

"Крим - це Україна" Інформаційно-довідкова онлайн-виставка

26 лютого, 2020 року Президентом України Володимиром Зеленським було підписано Указ №58/2020, про День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя”. 

До відзначення цього дня пропонуємо вашій увазі інформаційно-довідкову онлайн-виставку "Крим - це Україна". Спротив триває 💙💛 Все буде Україна!