02 червня 2021

«Літо, канікули, розваги, бібліотека – ось ключові корисного відпочинку дітей. Саме тому, починаючи з 1 червня, ми розпочали працювати за програмою сімейного літнього читання і відпочинку «Літо книжкового кольору». Бібліотека – вірний друг та надійний помічник, який зробить канікули неймовірними.
Поляна веселих витівок «BAND Діти» відбулася у бібліотеці до Дня захисту дітей. Веселі ігри, вікторини: «Ядро Мюнхаузена», «Коник–Горбоконик», «Кольорові кульки», «Веселі Хтосики, тощо.2 червня - день Тимофія Грядочника
2 червня православна церква відзначає пам'ять мучеників Фалалія, Олександра і Астерія. У народі цей день назвали "грядочник", "тепловій", "Фалалій-тепловій", "Фалалій-огірочник".
У народі Тимофію (більш сучасна інтерпретація імені Фалалій) дали ім'я Грядочник, оскільки в день його поминання люди активно займалися городніми роботами: обробкою грядок від бур'янів, поливом городу, висаджуванням овочів.
Святому заведено 2 червня молитися про вдалі сходи. Для їхнього захисту та відновлення – всі рослини обприскували святою водою замість добрив. Окрім того, існує така прикмета: якщо знайти перший огірок, що виріс у цей день, його варто з'їсти, і найзаповітніше бажання здійсниться.

Народні прикмети 2 червня
  • Якщо на ялинках у цей день вже багато шишок – до багатого врожаю огірків.
  • Багато вечірньої роси – на гарну погоду наступного дня.
  • 2 червня качки постійно пірнають з головою – до дощу.
  • Жаби голосно квакають – до щедрого врожаю огірків.
  • Негоду і зливи обіцяють бджоли, які раптом починають жалити людей.Що не можна робити 2 червня
  • Не варто висаджувати огірки під наглядом сусідів. Краще робити це таємно, щоб не наврочили.
  • Також не можна дивитися в цей день на чужі посадки, інакше огірки можуть зійти мляві і дати поганий урожай.