29 грудня 2021

 Жива книга «Підземелля Павлограда»

28 грудня 2021 року відбулась зустріч із Іриною Головко у форматі живої книги. Пані Ірина розповіла нам про своїх нащадків, купців першої гільдії Полякових. Також розмова торкнулась і таємниць нашого міста, а саме Павлоградських підземель. Підземними шляхами цікавились дослідники. Вони виявили галерею, що розташовувалась під старовинною частиною міста. Галереї вели до будинків купців, ринків та утворювали ціле підземне сполучення.
29 грудня - Міжнародний день віолончелі

29 грудня у світі святкують Міжнародний день віолончелі. Цей інструмент не може нікого залишити байдужим, адже його звучання унікальне. Цього дня можна послухати відомі класичні твори, які виконують віолончелісти з усього світу. В багатьох містах проводяться концерти. Хоча це і неофіційне свято, проте його з радістю святкують щороку.

Дату обрали не випадково. Саме 29 грудня 1876 року в Каталонії народився відомий музикант-віолончеліст Пабло Казальс. Прихильники цього інструменту вважають, що саме його вклад у популяризацію віолончелі був найбільшим.

Пабло Казальс – не лише відомий музикант. Він також займався композиторською та громадською діяльністю. Музична кар’єра почалася ще в дитинстві. Коли хлопчику ще навіть не виповнилося 4 роки, його батько почав вчити його грі на різних інструментах (фортепіано, флейта, скрипка). А ось віолончель з’явилася в його житті лише під час навчання в державній музичній школі (Барселона).

Активна гастрольна кар’єра музиканта почалася в 25 років. Найвідоміші його роботи – виконання на віолончелі творів Баха.

Цікавий факт: перша віолончель була створена на початку XVI століття. Один з перших примірників інструменту навіть зберігся до наших днів. Це віолончель, яку 1954 року виготовив видатний італійський майстер Андреа Аматі.