30 червня 2021

 Бібліопосиденьки "На сонячній галявині"

30 червня на майданчику біля ВБСЧ №2 «ДіМ» відбулися бібліопосиденьки «На сонячній галявині». На які зібралися поети літературної вітальні «Майстерність та натхнення». Клубівці ознайомились з життєвим та творчим шляхом Валентина Чемериса, найпродуктивнішого прозаїка Придніпров’я й одного із кращих в Україні. Його закоханість в історію рідної землі безмежна. Також цього дня літератори презентували нові власні добірки поезії. Провідний бібліотекар Єлизарова Н. презентувала інформ-дайджест «Різнобарвний світ В.Чемериса».


30 червня - міжнародний день астероїда


У своїй Резолюції (A/RES/71/90), прийнятої Генеральною Асамблеєю 6 грудня 2016 року, ООН проголосила 30 червня Міжнародним днем астероїда. День відзначається щорічно на міжнародному рівні в річницю Тунгуського феномена над Сибіром, що сталося 30 червня 1908 року. Міжнародний день астероїда проголошений з метою підвищення інформованості громадськості про небезпеку зіткнення з астероїдами.

За статистикою Земля страждає від впливу космічних об’єктів, розміром з футбольне поле, приблизно раз в 2 000 років. Приблизно один раз на рік в атмосферу Землі потрапляє метеорит розміром з автомобіль (це крихітний шматок астероїда). В результаті його падіння звичайно виходить гарна вогненна куля і такий метеороид зазвичай згорає до того, як досягнути поверхні Землі.

Відомо, що астероїди багаті дорогоцінними і іншими металами, а також водою. Деякі астероїди насправді є "видуті" комети - льоди зникли, і все, що залишилося - скелястий матеріал. У деяких астероїдів є навіть свої супутники!

Більшість астероїдів обертаються навколо Сонця в поясі астероїдів, який знаходиться між Марсом та Юпітером.