24 травня 2023

Сімейні голосні читання "Читаємо-перемагаємо"

Сьогодні у наших голосних читаннях пропонуємо послухати вірші від українських поетів Ліни Костенко та Павла Сосюри, які читає постійна відвідувачка нашої бібліотеки Марина Майстренко.
Айстопер "Під знаком Кирила і Мефодія"

 До Дня слв'янської пісемності та культуриПрезентація тематичного куточку "Славетні люди слов`янські - Кирило і Мефодій"

 

    Щорічно 24 травня всі слов'янські країни вшановують пам'ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – творців слов'янської писемності. Брати Кирило і Мефодій – просвітителі, творці слов'янської абетки, перших пам'яток слов'янської писемності й старослов'янської мови, проповідники християнства. В Україні ім'я Кирила і Мефодія мала перша українська політична організація в Києві – Кирило-Мефодіївське братство (1845–1846), а відзначають свято на державному рівні з 2004 року. Наш спільний обов’язок не лише дбати про історико-культурну спадщину, а й забезпечувати розвиток сучасної креативної української культури. Писемність, мова, культура – то є душа кожної нації, її найцінніший скарб. Українська культура протягом тривалих періодів своєї історії розвивалася як народна. Вона зберігає в собі фольклор, традиції, народні думи, пісні, танці тощо. Тож бережімо наші культурні надбання, передаваймо їх з покоління в покоління!


Онлайн-цитатник "Світіння слова у безмежжі часу". Регіональна компанія бібліотек Дніпропетровщини "Письменники короновані словом"