За даними досліджень, представлених на 89-му пленарному засіданні Організації Об’єднаних Націй, “частка людей віком 60 або більше років у всій чисельності населення світу становитиме до 2050 року понад 20 відсотків”. Максимальне і найстрімкіше зростання кількості літніх людей очікують у країнах, які розвиваються.
Відповідно до класифікації Всесвітньої організації Охорони здоров’я до літнього віку відноситься населення у віці від 60 до 74 років, від 75 до 89 років — до старого, а 90 років і більше — до довгожителів.
Як відомо, на практиці людьми похилого віку звичайно вважають людей, що вийшли на пенсію. Однак, це мірило не може бути універсальним, тому що пенсійний вік у різних країнах різний. Разом з тим, жінки, як правило, ідуть на пенсію раніш чоловіків. Проте, у переважній більшості країн світу до людям похилого віку відносять громадян у віці 60 років і більше. В Україні, як і в багатьох розвинених країнах, в останні десятиріччя значно зросла частка людей похилого віку. За даними Інституту демографії в Україні нараховується 11 млн. людей похилого віку.
Немає коментарів:
Дописати коментар