16 серпня 2021

Чарльз Буковскі - найправдивіший американський письменник



Генріх Карл Буковскі народився в Німеччині 16 серпня 1920 року, Чарльзом його стали називати після того, як батьки Катаріна Фетт і Генріх Буковскі переїхали в Америку, незабаром після появи сина. 

Мрії про письменницьку кар'єру зародилися в голові Буковскі ще в молодості, але перші кроки в літературі принесли 24-річному авторові розчарування. Після провалу кількох дебютних оповідань Чарльз зневірився у власному таланті і на десятиліття відійшов від творчості, зайнявшись фізичною працею.

У 1955 році молодий чоловік знову взявся за перо. Він опублікував ряд віршів у скромному поетичному виданні, а потім почав співпрацювати з «Nomad», надрукував одне з найзнаменитіших есе Буковскі «Maніфест: Заклик до власних критиків».

На початку 1960-х років Буковскі жив в Лос-Анджелесі і працював на пошті. В цей час його роботами зацікавилося видання «Hearse Press», яке опублікувало кілька оповідань письменника. Потім вірші Чарльза з'явилися в літературному журналі «The Outsider». Починаючи з 1967 року Буковскі вів власну колонку в газеті «Open City», замітки з якої стали основою збірки мініатюр під назвою «Записки старого козла».


У 1969 році прийняв пропозицію про співпрацю від видавництва «Black Sparrow Press» і звільнився з роботи, щоб повністю присвятити себе творчості. Менш ніж через місяць він опублікував свій перший роман під назвою «Пошта». Книга стала популярною в Європі і принесла автору всесвітню популярність, будучи перекладеною багатьма мовами.


Письменник остаточно сформував фірмовий стиль оповіді, який відрізнявся відвертими описами життя персонажів і великою кількістю просторічних, часом грубих слів і виразів.

У 1988 році у Буковскі виявили лейкемію, яка стала причиною смерті письменника 9 березня 1994 року.

Останнім твором Чарльза став роман «Макулатура», опублікований в 1994 році, після смерті Буковскі. Ця книга-детектив відрізнялася від усіх попередніх робіт Чарльза відсутністю відсилок до власної біографії, але зберегла іронію і відкритість, а також яскраві і пам'ятні характери персонажів.




Немає коментарів:

Дописати коментар