12 квітня 2022

 

День працівників ракетно-космічної галузі України


Перша екзопланета системи Kepler-452b, що обертається навколо зірки, схожої на наше Сонце, була виявлена в 1995 році. Вона на 60% більша ніж Земля за розміром, по масі в п’ять разів більше. На 10% більше отримує тепла від своєї зірки, ніж Земля від Сонця. Це не шкодить планеті блягодаря її масивності і досить відкритою поверхні води. Рік на ній триває 385 днів. Відстань до цієї планети від нас становить 1,4 тисячі світлових років.
Нещодавно відкрита зірка TRAPPIST-1, що знаходиться в 40 світлових років від нас, в сузір’ї Водолія, має відразу сім аналогів Землі, причому три з них знаходяться в центрі так званої "зони життя" і можуть бути з водою і атмосферою, як йдеться в статті , опублікованій в журналі Nature.
Всі планети за розміром схожі на Землю - їх радіус становить від 0,7 до 1,08 радіуса нашої планети, а маса - від 0,41 до 1,38. Відповідно, їх щільність дорівнює земній або трохи нижче, що говорить про їх кам’янисту природу або про те, що вони є планетами-океанами. На відміну від нашої планети, ці планети обертаються по дуже щільній орбіті навколо TRAPPIST-1. Рік на них триває від півтора дня до приблизно двох тижнів. Достовірні відомості по життя на найбільш відповідной для цього планети f можливо будуть отримані вже в межах поточного десятиліття.
Космонавтика продовжує жити. Професійне свято працівників ракетно-космічної галузі України відзначається згідно Указу Президента України № 230/97 від 13 березня 1997 року, «…ураховуючи значний внесок працівників ракетно-космічної галузі України у наукові дослідження, створення сучасної ракетно-космічної техніки та впровадження високих космічних технологій в народне господарство…». Дата свята - 12 квітня. У цей день відзначається Міжнародний день польоту людини в космос (Міжнародний день космонавтики).
Вітаємо всіх працівників ракетно-космічної галузі України!

Немає коментарів:

Дописати коментар