Автори однієї книги
Як тільки ми чуємо ім'я відомого письменника, то мимоволі згадуємо назву одного або декількох найвідоміших його творів. А буває так, що письменник прославився тільки одним романом і не написав, окрім нього, нічого іншого. Таких прикладів багато.
Маргарет Митчелл "Унесенные ветром". У автора одного з головних романтичних бестселерів світової літератури, було декілька сімейних трагедій, і коли б не це - навряд чи домогосподарка з Атланти вирішила писати книгу, на яку вона витратила десять років. Роман про любов на тлі Громадянської війни, був багаторазово переписаний, вийшов в 1936 р. і став сенсацією. Мільйонні наклади, 70 перевидань, переклади 37 мов світу, Пулітцерівська премія, екранізація, що отримала 8 Оскара, - зовсім не погано для автора усього лише одного роману! Митчелл виявилася готовою до успіху, вона не витрачала час на інтерв'ю і світське життя, встановивши чіткий контроль над продажами книги і передачею прав в інші країни. Прихильники завалювали її листами з проханнями написати ще щось, але вона була невблаганна і наступні десять років зберігала мовчання. Хто знає, що було б дальше, коли б не трагедія, що сталася в 1949 - письменницю, яка поверталася увечері з кіно, збила машина.
Франсуа Рабле "Гаргантюа і Пантагрюэль". Відомий француз жив в XVI ст. Людина свого часу, він займався лікуванням, був бродячим ченцем, археологом, натуралістом, і, звичайно ж, письменником-сатириком. Рабле створив лише одно твір, правда, в п'яти книгах. Перш, ніж роман отримав популярність, він роки практикувався в написанні гумористичних памфлетів, потім випустив перший роман під назвою "Пантагрюэль", і тільки через два роки - передісторію "Гаргантюа", які були об'єднані пізніше. У книзі висміяні людські вади, які не сильно змінилися з XVI ст., і саме з цієї причини ця книга досі видається у всьому світі.
Микола Островский "Як загартовувалася сталь". Справою життя письменника став цей морально сповідувальний роман, за який він отримав орден Леніна і громадську любов. Особливість цієї книги полягає в тому, що, по суті, автор пише про себе, про своє життя, яке можна назвати життям-подвигом. Островский був паралізований і сліпий, але вважав за краще продовжувати роботу над книгою - спочатку він писав сам, потім рука перестала слухатися, і він продовжив писати під диктування. Ця розумова робота підтримувала в нім життя. Інтереси читачів викликала не стільки його літературна майстерність, скільки його мужність і завзятість, завдяки яким він працював. Його життя було найреалістичнішою ілюстрацією до його роману.
Эмили Бронте "Грозовий перевал". Сім'я Бронте, прославлена романами старшої сестри Шарлоти (автора "Джейн Эйр"), подарувала світу не одного письменника, а відразу трьох - Шартотта, Эмили і Енн росли в повній гармонії і були письменницями. Молодша сестра Эмили написала тільки один роман - "Грозовий перевал", який, незважаючи на недосвідченість і недолік майстерності автора, став еталоном пізнього романтизму. Эмили прожила недовге життя, вона написала декілька есе і сотню віршів, високо оцінених критиками, але тільки цей роман приніс їй світову славу, правда, тільки після смерті.
Немає коментарів:
Дописати коментар